Janta Colony, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BKSPK5261Q1Z7
Call 08047645592 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Storage Capacity | 5 m³ |
| Temperature Range | -15 to -20 °C |
| Room Dimensions | 12x15x8 ft |
| Panel Thickness | 100 mm |
| Door Type | Swing Door |
| Refrigerant | R404A |
| Service Location | rajasthan |
| Can we use it for the storage of vaccines | No |
| Product Dimensions (WDH) | 12x15x8 |
| Power Source | as per load of machine |
| Usage | Meat & Poultry, Seafood, Ice Cream, Frozen Veg |
| Surface Finish | full finish |
| Voltage | 415 V |
| Phase | Three Phase |
| Floor Type | Insulated Floor |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Storage Capacity | 5 m³ |
| Temperature Range | +2 to +8 °C |
| Room Dimensions | 12x15x8 ft |
| Panel Thickness | 60 mm |
| Door Type | Swing Door |
| Refrigerant | R404A |
| Can we use it for the storage of vaccines | Yes |
| Service Location | Rajasthan, jaipur |
| Usage | Pharma, Bakery, Dairy, Beverages, Fruit & Veg, Floriculture |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
| Floor Type | Insulated Floor |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details