Janta Colony, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BKSPK5261Q1Z7
Call 08047645592 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Unit
| Storage Capacity | 10 m³ |
| Capacity | 1000 L |
| No. of Shelves | 2 |
| Model Type | Walk in Freezer |
| Temperature Range | -20DegreeC |
| Panel Thickness | 100 mm |
| Series | Low Temp Room |
| Usage/Application | Industrial |
| Door Material | PP/PP |
| Door Type | Single door |
| Type Of Freezer | Compact |
| Power Source | Electricity |
| Phase | THREE |
| Number Of Shelves | 1 |
| Usage | Ice Cream, Meat & Poultry |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50Hz |
| Refrigerant | R404A |
| Power Consumption Watt | 4.4 KWA |
| Body Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| No Of Door | 1 |
Additional Information:
View Complete details