Janta Colony, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BKSPK5261Q1Z7
Call 08047645592 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Storage Capacity | 5 m³ |
| Temperature Range | +2 to +8 °C |
| Room Dimensions | 12x12x8 ft |
| Brand | Emerson Copeland |
| Maximum Flow Rate | 10 cfm |
| Panel Thickness | 60 mm |
| Door Type | Swing Door |
| Refrigerant | R404A |
| Capacity | 3 Ton |
| Power | 220 V |
| Model | BLUESTAR |
| Material | PPGI |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 1 PHASE |
| Usage | Food Storage, Pharma, Dairy, Fruit & Veg, Floriculture |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Floor Type | Insulated Floor |
Additional Information:
View Complete details