Janta Colony, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BKSPK5261Q1Z7
Call 08047645592 84% Response Rate
Send Enquiry
| Storage Capacity | 5 MT |
| Temperature Range | -20 to -10 C |
| Application | Food Storage / Processing |
| Chamber Type | Single Chamber |
| Refrigerant | R404A |
| Door Type | Swing Door |
| Capacity | 5 Ton |
| Phase Type | Three Phase |
| Number of Door | Single Door |
| Insulation Thickness | 100 mm |
| Voltage | 415 V |
| Compressor Brand | Emerson |
| Floor Type | Insulated Floor |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details