Janta Colony, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BKSPK5261Q1Z7
Call 08047645592 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Freezing Capacity | Above 500 kg/batch |
| Chamber Volume | 800–1200 L |
| Temperature Range | −30 to −40°C |
| Application | Seafood, Meat |
| Trolley Type | Rack Trolley |
| Refrigerant | R404A |
| Door Type | Hinged Door |
| Control System | Digital Control |
| Defrost System | Hot Gas Defrost |
| Power Supply | 415 V; 50 Hz |
Additional Information:
View Complete details