Janta Colony, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BKSPK5261Q1Z7
Call 08047645592 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Compressor Type | Scroll |
| Refrigerant | R404A |
| Capacity | 5 HP |
| Operating Temp | Low Temp |
| Condenser Type | Air Cooled |
| Phase | Three Phase |
| Brand | Blue Star |
| No Of Compressors | Single Unit |
| Power Supply | 415 V 3Ph 50 Hz |
| Application | Food Processing, Dairy Plant, Pharma Cold Room, Frozen Storage, Cold Storage, Ice Plant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Compressor Type | Semi Hermetic |
| Refrigerant | R404A |
| Capacity | 3 HP |
| Operating Temp | Medium Temp |
| Condenser Type | Air Cooled |
| Phase | Single Phase |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Compressor Type | Scroll |
| Refrigerant | R404A |
| Capacity | 3 HP |
| Operating Temp | Medium Temp |
| Condenser Type | Air Cooled |
| Phase | Three Phase |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Compressor Type | Semi Hermetic |
| Refrigerant | R404A |
| Capacity | 3 HP |
| Operating Temp | Medium Temp |
| Condenser Type | Air Cooled |
| Phase | Single Phase |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Compressor Type | Scroll |
| Refrigerant | R404A |
| Capacity | 5 HP |
| Operating Temp | Medium Temp |
| Condenser Type | Air Cooled |
| Phase | Three Phase |
| Brand | Blue Star |
| No Of Compressors | Single Unit |
| Power Supply | 415 V 3Ph 50 Hz |
| Application | Cold Storage, Pharma Cold Room, Food Processing, Dairy Plant |
Additional Information:
View Complete details