Janta Colony, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BKSPK5261Q1Z7
Call 08047645592 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Storage Capacity | 5 T |
| Temperature Range | +2 to +8 °C |
| Room Dimensions | 10x12x8 ft |
| Panel Thickness | 60 mm |
| Door Type | Swing Door |
| Refrigerant | R404A |
| Service Location | Jaipur, Rajasthan |
| Usage | Dairy, Food Storage, Fruit & Veg, Pharma, Floriculture |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
| Floor Type | Insulated Floor |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Evaporator Type | AIR COOLED |
| Cooling Capacity | 2 TR |
| Refrigerant | R404A |
| Application | Cold Storage, Process Cooling, Chiller |
| Material Of Construction | SS304 |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Fan Type | Axial Fan |
| Fin Material | Coated Aluminium |
| Coil Rows | 2 Row |
Additional Information:
View Complete details