Janta Colony, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BKSPK5261Q1Z7
Call 08047645592 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Compressor Type | HERMETIC |
| Application Type | Cold Storage |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Compressor Design | Hermetic |
| Refrigerant Type | R404A |
| Weight | 100-200 kg |
| Working Temperature Range | 0-10 degree c |
| Brand | Emerson |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Compressor Type | HERMETIC |
| Application Type | Cold Room |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Compressor Design | Hermetic |
| Refrigerant Type | R404A |
| Weight | 100-200 kg |
| Working Temperature Range | 0-10 degree c |
| Brand | Emerson |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Compressor Type | Scroll |
| Cooling Capacity | 3 TR |
| Application Type | Cold Room |
| Refrigerant | R404A |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 380–415 V |
| Phase | Three Phase |
| Compressor Design | Scroll Hermetic |
| Motor Type | Digital |
| Brand | Copeland |
| Refrigerant Type | R404A |
| Application | Chiller, Cold Room |
| Weight | 500-1000 kg |
| Cooling Application | Medium Temp |
| Working Temperature Range | 0-10 degree c |
| Mounting | Base Mounted |
| Country Of Origin | India |
Additional Information:
View Complete details