Janta Colony, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08BKSPK5261Q1Z7
Call 08047645592 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Storage Capacity | 5 m³ |
| Temperature Range | +2 to +8 |
| Room Dimensions | 10x12x8 ft |
| Panel Thickness | 60 mm |
| Door Type | Swing Door |
| Refrigerant | R404A |
| Service Location | Rajasthan |
| Can we use it for the storage of vaccines | Yes |
| Power Source | 1 ph |
| Usage | Dairy, Bakery, Beverages, Fruit & Veg, Pharma, Floriculture |
| Surface Finish | yes |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
| Floor Type | Insulated Floor |
View Complete details